Wystawa

Przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa okolicznościowa, pt. „100 WYDARZEŃ GÓRSKICH NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”, połączona z promocją książki Pani Elżbiety Sieradzińskiej pt. „Wanda Rutkiewicz: jeszcze tylko jeden szczyt” oraz spotkaniem autorskim. 

Inauguracja wystawy, promocja książki i spotkanie autorskie odbędą się 14 lutego 2019 r. o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, ul. Podgórna 15/16, w Szczecinie.

Spotkania z Gośćmi Specjalnymi

Pomiędzy blokami filmowymi odbędą się spotkania z Gośćmi Specjalnymi Przeglądu, dyskusje oraz podpisywanie książek i innych wydawnictw przez Autorów. Każdego dnia wśród publiczności Przeglądu zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda w plebiscycie na najciekawszy film poszczególnego dnia Przeglądu.

Koncert

Przeglądowi towarzyszyć będzie koncert na misach i gongach tybetańskich pt. „Życie jest muzyką” w wykonaniu Barbary Łuczyk i Ewy Skrzek-Bączkowskiej.

Koncert odbędzie się 16 lutego 2019, w godz. 21.00 – 22.00, w Auli Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, przy ul. 26 Kwietnia 10, w Szczecinie.

Ewa Skrzek – Bączkowska
muzykoterapeutka holistyczna, absolwentka kierunku ukończonego na Uniwersytecie Palanickiego w Olomouc w Czechach. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym prowadząc muzykoterapię. Od 12 lat kieruje Lubuską Jednostką Wojewódzką Towarzystwa Pomocy Ggucghoniewidomym. Współpracuje z wieloma organizacjami dzieląc się dobrymi wibracjami, integrując poprzez muzykę, ostatnio ściślej z Dziennym Domem Samopomocy w Pszczewie, a także Centrum Rozwoju Bliżej Siebie w Międzyrzeczu.

Barbara Łuczyk
interesuje się i doskonali w zakresie medycyny holistycznej, jogi, ajurwedy oraz refleksologii.  Po ukończeniu 4 stopniowego kursu uzdrawiania wibracjami mis tybetańskich oraz  kursu nauki gry na gongach – masaż dźwiękiem i uzdrawianie gongami prowadzone przez fizjoterapeutę Łukasza Mazurka,  przeprowadza zabiegi terapeutyczne masażu misami i gongami, zabiegi refleksoterapii  (zdobywa umiejętności i zawód w Polskim Instytucie Refleksologii) oraz  koncerty relaksacyjne i muzykoterapeutyczne dla mniejszych i większych grup.

W czasie planowanego koncertu „Życie jest muzyką” będziemy grać na misach dźwiękowych tzw. tybetańskich, gongach symfonicznych chao Tam Tam, gongach wietrznych, tinkshach, bębnach, fujarze salaśnickiej, słychać będzie także dźwięki koshi i szumu oceanu.

Stoiska wystawiennicze

W najbliższym czasie przedstawione zostaną informacje dotyczące stoisk wystawienniczych prezentowanych podczas 8 Przeglądu O! GÓRY.