Udział w tegorocznym Przeglądzie potwierdzili:

Leszek Cichy – polski alpinista, geodeta, od 1977 pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej. Czołowy polski himalaista, razem z Krzysztofem Wielickim pierwszy zdobywca Mount Everestu zimą, człowiek epoki w której gdy świat obiegała wieść o kolejnym zimowym wejściu na ośmiotysięcznik, to oznaczało jedno – to byli Polacy, lodowi wojownicy. 1974 – pierwsze wejście na Shispare (7611 m), 1975 – trzecie wejście na Gaszerbrum II (8035 m) (ówczesny polski rekord wysokości), z Januszem Onyszkiewiczem i Krzysztofem Zdzitowieckim nową drogą północno-zachodnią ścianą, 1976 – dojście do wysokości 8230 m na nowej drodze na K2 (8611 m), Cichy atakował ten szczyt także w 1982, 1978 – uczestnictwo w wyprawie na Makalu (8470 m), 17 lutego 1980 – pierwsze wejście zimowe na Mount Everest (8848 m) wspólnie z Krzysztofem Wielickim – światowy rekord wysokości w alpinizmie zimowym, 1984 – nowa droga na Yalung Kang (Kanczendzongę Zachodnią, 8505 m), 1987 – Aconcagua (6960 m), nową drogą – południową ścianą (wraz z Ryszardem Kołakowskim), 1989 – Denali (McKinley), pierwsze polskie wejście środkiem południowej ściany Filarem Cassina, 1998 – Mount Vinson, drugie polskie wejście, jako pierwszy Polak skompletował Koronę Ziemi: z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc. Jest współautorem książki Rozmowy o Evereście i artykułów w prasie górskiej. Od 1970 należał do Akademickiego Koła Alpinistyczneg przy Politechnice Warszawskie, następnie do Koła Wysokogórskiego Warszawa. Od 1977 był członkiem Komisji Sportowej PZA, a w latach 1995-1999 prezesem PZA.  W 2004 otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.


Aleksander Lwow – polski alpinista i himalaista. Wspina się od 1970 roku, a zaczynał od skałek Gór Sokolich w Rudawach Janowickich (kurs grotołazów) i w Karkonoszach. Od 1971 r. był członkiem Klubu Wysokogórskiego we Wrocławiu (do momentu jego rozwiązania w 1998). Od 1999 r. jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. W roku tym został laureatem nagrody „Kolos” za zimową wyprawę na Everest. Jest redaktorem biuletynu „Góry i Alpinizm” (GiA). Uczestnik wypraw w Himalaje, między innymi na K2 (dwu krotnie, w tym raz w zimie), Yalung Kang (zimą), Broad Peak (zimą), Mount Everest (4 razy). Wspinał się także w Hindukuszu, Pamirze, Andach i Tienszanie. Jest autorem pierwszego polskiego i jak dotąd najszybszego w historii (7 godzin, samotnie) wejścia na Pumori. W 1991 roku zorganizował i kierował międzynarodową wyprawą Polish Jack Wolfskin Everest Expedition. Zdobywca czterech ośmiotysięczników: Lhotse (8516 m n.p.m.) – 14 maja 1986 – z Tadeuszem Karolczakiem, Manaslu (8156 m n.p.m.) – 1984 z Krzysztofem Wielickim, Cho Oyu (8201 m n.p.m.) – 1987 z Tadeuszem Karolczakiem, Gaszerbrum II (8035 m n.p.m.) – 1993 z Piotrem Snopczyńskim i Larym Hallem. Laureat KOLOSA, Członek Honorowy PZA, Członek Honorowy EKG. Autor znakomitych książek – w tym „Zwyciężyć znaczy przeżyć 20 lat później”.


Bartosz Wnęk – alpinista, filmowiec. Przygodę ze wspinaniem rozpoczął kursem skałkowym w 2010 roku. Interesuje się każdym rodzajem wspinania od boulderingu przez wspinanie tradowe i zimowe po wejścia na wysokie wierzchołki. Wspiął się min. na Mont Blanc i Grossglockner granią Studll. Należy do Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego i był członkiem jego zarządu w latach 2011 -2015. Przez kilka lat pracował w szczecińskim sklepie górskim Cetus oraz jako alpinista wysokościowy. Obecnie założyciel i właściciel firmy Showtime Studio gdzie realizuje swoją drugą pasję którą jest filmowanie. Montował zwiastuny wypraw Marcina Tomaszewskiego na Polar Sun Spire i Trango Tower. W 2016 roku brał udział w ekspedycji Cazadero zarówno jako alpinista, gdzie był odpowiedzialny za dobór sprzętu wyprawowego, zaplecze logistyczne i wsparcie górskie. Oraz jako filmowiec, dokumentując całą wyprawę z której powstał film „Cazadero”. W lutym 2018 ponowne wyrusza w Andy z Marcelem Korkusiem by pomóc w poprawieniu rekordu Guinnessa z jeziora Cazadero.


Wojciech Kozakiewicz – twórca filmowy specjalizujący się w tematyce outdoorowej. Współpracował ze światową czołówką sportowców uprawiających wspinaczkę i highlining. Reżyser i operator kamery programów o sportach outdoorowych dla Canal+ i Discovery Channel. Jego dwa ostatnie filmu zdobywały Nagrodę Publiczności, za Najlepszy Film Wspinaczkowy i Najlepszy Polski Film podczas największych polskich festiwali filmu górskiego w Lądku-Zdroju i Krakowie. Mieszkaniec Krakowa, od 2004 roku aktywny i zaangażowany wspinacz sportowy.


Danuta Piotrowska – Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej oraz Podyplomowego Studium Fotografii Naukowej i Technicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Członek ZPAF od roku 1996 r. Członek ZPFP od 2002. Wdowa po słynnym polskim himaliście – Tadeuszu Piotrowskim – Patronie Honorowym Przeglądu O! GÓRY. Autorka i redaktorka książek o polskich himalaistach i alpinistach.


Anna Kamińska – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz bestsellerowych biografii: Wandy Rutkiewicz Wanda (2017) i Simony Kossak Simona  (2015). Za tę ostatnią nominowana  do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.